Her insanın içinde yetenekler, fikirler, hayaller, beceriler vardır; mühim olan bu hayallerin canlanma zamanı. Mimsanat öyküm, 2000 yılının Haziran ayında, kendisine verilmek üzere emanet edilen kitabı takdim etmek için gittiğim Kıymetli Hocam Gülbün Mesara Hanımefendi’nin evindeki sohbetle başladı. Süheyl Hoca’nın kızına söylediği “yaşamında bir nokta olsun” ifadesi beni derinden etkiledi. ‘O gün’ benim için her geçen gün daha da kıymetlenen, pahası olmayan özel bir gün oldu.

Mesleğimle eş zamanlı aldığım sanat eğitimim, ruhumu derinden etkileyen, kalbimin tebessümünü hissetiğim güzel anlara aracılık etti. Tattığım lezzeti, hissettiğim ayrıcalığı paylaşma ihtiyacı ile alınmış bir kararın sonucu olarak 2011 yılında 24 Eylül günü Mimsanat Akademisi kuruldu. Mimsanat, yaşamımda yeni bir dönemin başlangıç noktası oldu; burada sıcacık duygularla, sanat çatısı altında öğreniyor, gelişiyor, paylaşıyor ve hep birlikte üretiyoruz.

Sanatın manası, yaşamdaki güzellikleri görmeye vesile olmaktır. Dilerim ki, herkes sanatın bir branşıyla meşgul olarak kendisine sunulan güzellikleri görmenin keyfine varır.

Ord. Prof. Dr. A. Süheyl Ünver Hocamız ‘Her insanın bir mesleği ve bir meşguliyeti olmalı’ diyor. Yaşamınızdaki ‘NOKTA’yı bulmanızı temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Y. Mim Fatma Kesgün