Mimsanat Akademisi
iki bin on bir yılında kuruldu…

Ord. Prof. Dr. A. Süheyl Ünver Hocamız’ın yolunda ilerliyoruz. Hedefimiz, bünyemizde Türk Süsleme Sanatları alanındaki ve plastik sanatlardan Resim branşındaki sanatçıları, kültürel birikimleri, yenilikçi tarzları ve eserleriyle sanatseverlerle biraraya getirmek. Sanatçı ve sanat aydınları yetiştirerek Türk Sanatları’nın yayılmasına katkıda bulunmak gayesi ile çalışmalarımıza devam diyoruz.

Neler yapıyoruz?

Eğitim 

Akademimizde, Tezhip, Minyatür, Kaatı’, Hüsn-i Hat ve Resim dersleri verilmektedir. Farklı yaş gruplarına yönelik olarak hazırlanan ders müfredatlarımızla sanat yolculuğunuzda sizlere eşlik ediyoruz. Akademik bir bakış açısıyla, bireysel çalışmaların yanı sıra hocalarımızın oluşturduğu proje grupları ile tematik çalışmalar da yapıyor, açtığımız sergilerle eserlerinizi sanat izleyicileri ile buluşturuyoruz.

Seminer

Sanat, insan ve yaşam odaklı seminerlerimizde alanında uzman konuşmacılarla sizleri bir araya getiriyoruz. Yeni bilgiler, yeni çağrışımlar, yeni sorgulamalar, yeni gülümsemelerle dolu, ufuk açan, bol sohbetli zamanlar sunuyoruz.

Sergi

Akademimiz bünyesinde yer alan Sanat Galerimiz’de düzenlenen sergilerde, hem Mimsanat Sanatçıları’nın, hem de farklı disiplinlerden sanatçıların çalışmalarını sanatseverlerle paylaşmanın hazzını yaşıyoruz.

Atölyeler

Geniş bir yelpazede, sanatın sınırsızlığından yola çıkarak rengarenk bir çeşitlilikte sunduğumuz atölye çalışmalarında, sanatı kendimizi tanıma ve ifade etme biçimi olarak kullanıyoruz. Orman içinde yer alan ortamımızda kendimize yeni nefes alanları oluşturup, hep birlikte tasarlayıp üretiyoruz.

Motivasyon toplantıları

Hem şehir merkezinde hem de doğa ile başbaşa benzersiz bir toplantı atmosferi sunuyoruz. Doğadan gelen yenileyici enerji ve motivasyon ile birlikte sanat çatısı altında olmanın da keyfini yaşayacaksınız. 8 kişilik 2 toplantı odamız ve yaklaşık 25 kişilik büyük salonumuzda üretken toplantılar yapmanızı hedefliyoruz. Sizler ve müşterileriniz için tüm konforun düşünüldüğü salonlarımız ihtiyacınıza göre düzenlenmekte; kahvaltı, yemek menüsü ve kahve molası ikramları isteğiniz doğrultusunda özenle hazırlanmaktadır.

Sosyal sorumluluk

Akademi olarak Mim Sanat Derneği çalışmalarına destek oluyoruz. Devlet koruması altındaki çocuklar ile yetenekli ancak sanat eğitimine uzak çocuklara yönelik verilen, süreklilik esası taşıyan Türk Süsleme Sanatları, Resim ve Türk Makam Müziği eğitimlerinde çocuklarımızın yanındayız.

mimsanatdernegi.org