Hayat 2021

Mimsanat Akademisi

25 Haziran – 5 Temmuz 2021

“HAYAT” içinde GENÇLER!

Hayat için Gençler

“Hayat” sergisi 25 Haziran 2021 günü saat:15.00’da Mimsanat Akademisi çatısı altında siz sanatseverlerin izlemine açık olacaktır. HAYAT temasıyla yola çıktığımız sergide , farklı gözlerin hayata bakışını görebilmek için, bu özel birliktelik için sizleri sergimize davet ediyoruz.

Hayat, ilk nefesin alındığı andan son nefesin verildiği ana kadar geçen süreçtir. Bu süreç kimine göre bir vazife, kimine göre bir arayış, kimine göre bir anlam, kimine göre verilene şükür, kimine göre sahip olunanın kıymetine yönelik algılamalarla şekillenir.

Hayatın içinde biriktirdiklerimiz, benimsediklerimiz, değerlerimiz ve eylemlerimizle de nitelik kazanır.

Bu anlamda Mimsanat Akademisi olarak Ord. Prof. Dr. A. Süheyl Ünver Hocamızın “herkesin bir mesleği bir de meşguliyeti olmalı” sözünden yola çıktık. Yaşamını sanatla zenginleştiren Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde okuyan öğrenciler, tezhip, minyatür, kaatı’, hat, çini, cilt, seramik, resim, serigrafi gibi alanlarda yorumladıkları eserleri ile bu sergimizde yer alacaklar.

Farklı üniversite ve bölümlerde okuyan öğrencilerin özgün çalışmalarıyla sanatın bütünleyici, kavrayıcı bakışı içinde bir araya gelmelerine imkan sağlamak, etkileşimde bulunmalarına, sanatlarıyla var olmalarına katkı sunmak ve hayatlarımıza dokunmalarını düşlemek bu serginin başlıca amacıdır.

Açılış tarihi: 25 Haziran 2021 / saat:15:00

İzlenim süresi: 25 Haziran – 4 Temmuz 2021

Mekan: Mimsanat Akademisi – Ihlamurkuyu mah. Trabzon Millet Bahçesi. Ümraniye/İstanbul Tel: 0216 610 1016